10 ماده غذایی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید

10 ماده در رژیم غذایی

10 ماده غذایی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید

10 ماده غذایی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید 1024 680 لبنیات صباح

10 ماده در رژیم غذایی : برای حفظ سلامتی فرد باید نوع مناسبی از غذا را بخورد یا به قول معروف رژیم غذایی مناسبی و سالمی داشته باشد. مصرف غذاهایی که از ابتلا به بیماری‌ها پیشگیری کرده و رفاه عمومی را تقویت می‌کنند ضروری است. چه چیزی باید بخورید؟ در اینجا چند ماده غذایی که برای سلامتی مفید است نام‌برده‌شده است:

10 ماده در رژیم غذایی

10 ماده غذایی برتر که هر روز باید بخورید

جو دوسر

جود دوسر در پیشگیری از بیماری‌های قلبی بسیار مفید است. آنها حاوی فیبر هستند که از فرد در برابر بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند زیرا باعث شل شدن عروق و کاهش سطح کلسترول خون می‌شود. جو دوسر حاوی کربوهیدرات است اما کربوهیدرات‌های پیچیده‌ای است. به دلیل محتوای پروتئین، قند آزاد شده در جریان خون کند شده و استفاده از سوخت را به‌عنوان انرژی و در عضله‌سازی امکان‌پذیر می‌کند. عضله‌سازی به سوزاندن کالری با کارایی بیشتر کمک می‌کند.

گردو

گردو برای سلامتی بسیار مفید است. آنها حاوی مقدار زیادی ماده شیمیایی ضدالتهابی (پلی فنول) و پروتئین سازنده عضلات زیادی هستند. مغزهای دیگر مانند بادام، بادام‌زمینی، آجیل سویا و غیره از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کنند.

10 ماده در رژیم غذایی

توت آبی

توت آبی نه‌تنها خوشمزه است بلکه برای سلامتی نیز مفید است. آنها حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان هستند و به جلوگیری از دیابت، سرطان، ازدست‌دادن حافظه مربوط به سن کمک می‌کنند. آنها حاوی مقدار زیادی ویتامین A و همچنین آنتی‌اکسیدان C هستند و باعث سلامت قلب و عروق می‌شوند.

لوبیای سیاه

لوبیای سیاه قدرت مغز را افزایش می‌دهد زیرا حاوی آنتوسیانین است که اتفاقاً آنتی‌اکسیدانی است که عملکرد مغز را بهبود می می‌بخشد حدود ½ فنجان وعده روزانه از این حبوبات حدود 8 گرم پروتئین و 7 گرم فیبر تأمین می‌کند. در کل، لوبیا کالری کمی دارد و هیچ انسداد شریان یا اشباع شده‌ای ندارد که باعث بیماری‌های قلبی شود. حبوباتی مانند فاوا، چیتی، عدس و نخودفرنگی می‌توانند کاملاً خوشمزه باشند.

گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی در صورت پخته شدن به‌جای خام بودن، در برابر سرطان محافظت می‌کند. برای محافظت از لیکوپن مقدار زیادی رب و سس گوجه‌فرنگی مصرف کنید. گوجه‌فرنگی قرمز آنهایی است که حاوی مقدار زیادی لیکوپن است. گوجه‌فرنگی قرمز شما را در برابر بیماری‌های ریه، معده، مثانه و پروستات و سرطان پوست و البته بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند.

ماست

ماست سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و از سرطان محافظت می‌کند. به جذب روی، ویتامین B ، کلسیم، کربوهیدرات ها کمک می‌کند. از حالت تهوع، اسهال، یبوست و همچنین نفخ شکم جلوگیری می‌کند.

هویج

هویج حاوی مواد شیمیایی گیاهی محلول در چربی بتا کاروتن و همچنین ویتامین A است. آنها از شما در برابر سرطان و همچنین شرایط التهابی مانند آرتریت روماتوئید و همچنین آسم محافظت می‌کنند.

اسفناج

مصرف اسفناج در جلوگیری از بیماری‌های قلبی نیز مفید است. این ماده حاوی مقدار زیادی لوتئین است که اتفاقاً یک ترکیب شیمیایی است که با تخریب ماکولا مقابله می‌کند. اسفناج به عضله‌سازی نیز کمک می‌کند.

پرتقال

پرتقال ویتامین C زیادی دارد. آب‌پرتقال برای سلامتی نیز بسیار مفید است. آنها حاوی مواد مغذی گیاهی و آنتی‌اکسیدان هستند که فشارخون را کاهش می‌دهند و به سالم ماندن قلب کمک می‌کنند.

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده است. با کنترل کلسترول بد بدن از شما در برابر بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند. علاوه بر این، کلسترول “خوب” را نیز تقویت می‌کند.

غذای سالم مهم است. نباید غذاهای چرب بخورید، بلکه باید غذاهایی بخورید که سلامتی بهتری به شما ارمغان دهند. در مورد منوی روزانه خود بیشتر فکر کنید و سعی کنید موارد ذکر شده در بالا را حتماً در نظر بگیرید.