طرز تهیه چیز کیک ساده

طرز تهیه چیز کیک ساده

طرز تهیه چیز کیک ساده

طرز تهیه چیز کیک ساده 1454 934 لبنیات صباح

طرز تهیه چیز کیک ساده : چیز کیک یکی از خوشمزه ترین خانواده دسر و کیک هاست که به علت داشتن پنیر خامه ای در مواد تشکیل دهنده، طعم خاص و لذیذی دارد که طرفداران زیادی با خود دارد.
شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که هوس چیز کیک کرده باشید اما فکر مراحل آماده سازی و استفاده از حجم زیادی از مواد مثل بیسکوییت و… باعث شود تا از این تصمیم پشیمان شوید. چیز کیک ساده یک چیز کیک ژاپنی مخصوص است که در تهیه آن تنها از 3 ماده غذایی استفاده می شود.
برای تهیه چیز کیک ساده به تخم مرغ، پنیر خامه ای و شکلات سفید نیاز دارید. بافت این چیز کیک عالی بوده و بسیار سبک تر از انواع دیگر می باشد.
چیز کیک ساده را می توانید در زمان کوتاهی آماده کرده و به عنوان یک دسر خوشمزه برای مهمان هایتان سرو کنید. چیز کیک ساده را پس از پخت درون فر، بایستی برای حداقل 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده سرو شود.
همچنین شما می توانید این چیز کیک را برای چند روز داخل یخچال نگهداری کنید. ایران کوک در این مطلب طرز تهیه چیز کیک ساده با 3 ماده غذایی را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهد. در این رسپی با ما همراه شوید.

مرحله سوم:

سفیده تخم مرغ را با همزن برقی خوب بزنید تا پف کرده و حجم آن دو برابر شود. سپس آن را با باقی مواد چیز کیک مخلوط کرده و هم بزنید تا بافت مواد یکدست شود.

پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از پنیر خامه ای صباح و یا پنیر خامه ای جار صباح به دلیل بافت و طعم بی نظیر آن می باشد.

سفارش آنلاین

مرحله چهارم:

در کف ظرف و یا قالبی که می خواهید چیز کیک را در آن آماده کنید کاغذ روغنی قرار دهید. حالا مواد چیز کیک را درون قالب بریزید و روی سطح آن را صاف کنید.

مرحله پنجم:

فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت (175 درجه سانتی گراد) برای مدت 15 دقیقه گرم کنید. سپس چیز کیک را درون فر و با همان حرارت، برای 15 دقیقه قرار دهید تا کمی از خامی گرفته شود. حالا حرارت فر را به 300 درجه فارنهایت (170 درجه سانتی گراد) کاهش دهید و اجازه دهید تا برای 15 دقیقه، چیز کیک شما کاملا پخته شود. پس از گذشت 15 دقیقه، فر را خاموش کنید. اما بگذارید چیز کیک برای 15 دقیقه دیگر درون فر و تحت حرارت باقی بماند.

مرحله ششم:

چیز کیک را از درون فر خارج کرده و اجازه دهید تا برای 1 ساعت در دمای اتاق سرد شود. قبل از سرو کردن، چیز کیک را برای حدود 3 ساعت درون یخچال قرار داده تا  کاملا خنک شود. چیز کیک ساده را می توانید با پودر قند و انواع میوه ها به دلخواه خود تزئین کرده و نوش جان کنید.

نکات کلیدی طرز تهیه چیز کیک ساده:

– برای تهیه چیز کیک خوشمزه لازم است تا تمام مراحل را به دقت اجرا کنید. در زمان های پخت، پیش گرم و پس از پخت دقت کافی را به عمل آورید.

این مقاله را از دست ندهید:  لبنیات و چند نکته حیاتی در دوران آلودگی هوا برای حفظ سلامتی

– در صورتی که می خواهید چیز کیک ساده شکلاتی تهیه کنید می توانید به جای شکلات سفید از شکلات کاکائویی استفاده کنید.