راه حلی ساده برای تشویق کودکان به شیر خوردن

تشویق کودکان به شیر خوردن

راه حلی ساده برای تشویق کودکان به شیر خوردن

راه حلی ساده برای تشویق کودکان به شیر خوردن 800 534 لبنیات صباح

تشویق کودکان به شیر خوردن : اگر کودک شما شیر نمی‌نوشد، محصولات لبنی شیرین شده را امتحان کنید. علی‌رغم شکر اضافی، کودکانی که شیر شیرین خود را روی پفیلای خود می‌ریزند نسبت به بچه‌های دیگر رژیم غذایی بهتری دارند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که آنها همچنین در رژیم‌های غذایی خود قند کمتری دریافت می‌کنند.

کودکان از 6 تا 17 سال، همان‌طور که مطالعات قبلی نشان داده است، مقادیر زیادی غذای شیرین مانند نوشیدنی‌های غیرالکلی، نوشیدنی‌های میوه‌ای، قند و شیرینی، غلات شیرین، محصولات لبنی شیرین و دانه‌های شیرین می‌خورند.

تحقیقات درباره شیر شیرین چه چیزی را نشان می دهد؟

مطالعات نشان می‌دهد، همان‌طور که کودکان به بلوغ می‌رسند، میزان مصرف شیر و آب‌میوه آنها کاهش می‌یابد – درحالی‌که مصرف نوشابه بیش از سه برابر می‌شود. همچنین محققان دریافته‌اند، تا 20٪ رژیم غذایی نوجوانان یا بزرگسالان مملو از قند است.

طبق گفته‌های محققان، با وجود این‌همه قند، کودکان همچنین عناصر غذایی کمتری دریافت می‌کنند زیرا سبزی‌ها، میوه‌ها، لبنیات و غلات کمتری دریافت می‌کنند. بر اساس مطالعات و نتایج ارائه شده عواقب طولانی‌مدت آن بسیار زیاد است: “کودکان و نوجوانان با کیفیت پایین رژیم غذایی ممکن است در معرض بسیاری از مشکلات بهداشتی مانند چاقی، بیماری‌های قلبی و پوکی‌استخوان و همچنین سایر بیماری‌های مزمن باشند که در اواخر زندگی رخ می‌دهند.”

بنابراین، نگرانی بیشتر بر روی افزایش کودکان دارای اضافه‌وزن و چاقی است. یک از محققان به نام فرایر در این باره می‌نویسد، این اولین مطالعه‌ای است که رژیم کلی کودک و نحوه ارتباط آن با مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای شیرین شده توسط کودک را بررسی می‌کند. مطالعه سراسری وی که در ژانویه مجله سلامت نوجوانان منتشر شد، شامل 3 هزار و 38 کودک و نوجوان از 6 تا 17 سال بود. همه نظرسنجی‌های کامل درباره عادت‌های غذایی آنها انجام شد.

این محقق دریافت کودکانی که از محصولات لبنی شیرین استفاده می‌کنند، کلسیم بیشتری در رژیم غذایی خود دارند. کسانی که غلات شیرین شده نیز می‌خورند، کلسیم، فولات و آهن کافی در رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند. یافته‌های مطالعات بالا نشان می‌دهد که هیچ‌یک از بچه‌ها به‌اندازه کافی لبنیات مصرف نکردند، اما کسانی که لبنیات شیرین شده و غلات شیرین شده بیشتری مصرف کردند، تعداد لبنیات بیشتری را در روز داشتند. البته هیچ‌یک از بچه‌ها به‌اندازه کافی میوه و سبزی نخوردند.

این مقاله را از دست ندهید:  9 نکته برای تقویت سیستم ایمنی بدن

فواید شیر شیرین

شیر شیرین فوق‌العاده خوشمزه است، همه می‌دانند، درست است؟! اما نکته این است که اگر به طور متوسط ​​استفاده شود می‌تواند فوایدی را برای بدن به همراه داشته باشد. برای کسانی که عاشق خوردن مواد شیرین هستند، این خبر بسیار خوبی است! یکی از فواید شیر شیرین ​​این است که کالری کمتری نسبت به شیرینی‌های دیگر دارد. به این دلیل که حاوی حدود 315 کالری در هر 100 گرم است، برخلاف غذاهای دیگر که مقدار بسیار بیشتری دارند. این یک مزیت بزرگ است، نه؟!

همان‌طور که قبلاً می‌دانید، شیر شیرین را می‌توان تقریباً در هر بازار یافت و علاوه بر اینکه در صبحانه یا بعدازظهر می‌توان مصرف کرد.

شیر شیرین: غذایی همه‌کاره

از دیگر مزایای شیر شیرین ​​تطبیق پذیری است. این می‌تواند اساس چندین دستورالعمل باشد یا مکمل برخی دیگر باشد، و همه چیز را بسیار خوشمزه‌تر می‌کند. می‌توان از آن برای مهمانی‌های تولد آب‌نبات، پنکیک، بستنی استفاده کرد.

چگونه شیر شیرین را به روشی متعادل مصرف کنیم

شیر شیرین فوایدی دارد، بله، اما هنوز هم شیرین است، درست است؟ بنابراین شما باید به‌صورت کنترل شده مصرف کنید. اطمینان حاصل کنید که سطح کلسترول، قند و چربی در خون طبیعی است و از خوردن زیاد غذا خودداری کنید. همچنین، می‌توانید آن را با برخی از غذاهای سالم مانند میوه‌ها نظیر موز بخورید.

نکته نهایی: برای اضافه‌کردن مواد مغذی ضروری، برای بچه‌های خود لبنیات و غلات شیرین خریداری کنید. لبنیات شیرین مانند جادو عمل می‌کند.