ویروس کرونا و بارداری

ویروس کرونا و بارداری

ویروس کرونا و بارداری

ویروس کرونا و بارداری 626 417 لبنیات صباح

ویروس کرونا (COVID-19) و بارداری

ویروس کرونا و بارداری : اگر باردار هستید ، شواهد موجود نشان می دهد که خطر ویروس کرونا برای شما و کودک شما بسیار ناچیز است. اما ما هنوز درمورد ویروس کرونا  می آموزیم. زنان باردار تا زمانی که شواهد بیشتری در مورد چگونگی تأثیر آن بر روی نوزادان و آنها وجود نداشته باشد ، یک گروه در معرض خطر محسوب می شوند.

یکی از بهترین راه های مراقبت از کودک در هنگام شیوع ویروس کرونا  مراقبت از خودتان است. سعی کنید:

 • استراحت کنید ، غذای سالم بخورید و کمی فعالیت بدنی داشته باشید
 • با دیگران از راه دور در ارتباط باشید
 • شستشوی مناسب و بهداشت را حفظ کنید
 • دستورالعملهای فاصله فیزیکی را دنبال کنید
 • با قرارهای قبل از زایمان از سلامتی خودتان و نوزادتان را پیگیری کنید.

ویروس کرونا و بارداری

علائم ویروس کرونا

ویروس کرونا  می تواند شما را با علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مانند بیمار کند. علائم رایج عبارتند از:

 • علائمی مانند علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا ، از جمله آبریزش بینی ، عطسه ، گلودرد ، سرفه ، درد و درد
 • تب
 • تنفس دشوار
 • خستگی.

علائم ممکن است خیلی سریع بروز کنند و ممکن است 2-5 روز ادامه داشته باشند. بهبودی از علائمی مانند خستگی بسته به شدت بیماری ممکن است چندین هفته طول بکشد.

علائم ویروس کرونا  می تواند در زنان باردار متفاوت باشد. برخی از زنان ممکن است هیچ علائمی نداشته باشند. اکثر زنانی که به COVID-19 مبتلا می شوند احتمالاً فقط علائم خفیف یا متوسط ​​دارند.

دوره عمومی برای ویروس کرونا  می تواند 14-1-1 روز باشد. این بدان معنی است که ویروس می تواند تا 14 روز قبل از شروع علائم ، افراد را آلوده کند.

در صورت بارداری و علائم ویروس کرونا  چه باید کرد

اگر باردار هستید و علائم فوق را دارید یا نگران این هستید که در معرض ویروس کرونا  قرار گرفته باشید ، فوراً با ماما ، متخصص زنان و زایمان تماس بگیرید.

شما به توجه ویژه ای نیاز خواهید داشت و متخصص بهداشت به شما می گوید که در مرحله بعدی چه کاری انجام دهید. حتماً از توصیه هایی که به شما می کنند پیروی کنید.

این مقاله را از دست ندهید:  اهمیت ایجاد تعادل بین کار و زندگی

درمان و مدیریت ویروس کرونا  برای زنان باردار

در حال حاضر هیچ درمان خاصی برای ویروس کرونا  وجود ندارد که بتواند آن را با سرعت بیشتری از بین ببرد.

اگر باردار هستید و ویروس کرونا  تشخیص داده اید ، پزشک یا متخصص بهداشت دیگری به شما اطلاع می دهد که چگونه علائم را مدیریت کنید. این ممکن است شامل مقدار زیادی مایعات و استراحت باشد.

متخصص بهداشت همچنین به شما می گوید که چگونه دیگران را در برابر عفونت محافظت کنید. این پروسه ممکن است شامل یک دوره قرنطینه تا زمان برطرف شدن علائم شما باشد که ممکن است 1-2 هفته طول بکشد. متخصص بهداشت شما در مورد چگونگی کنترل قرنطینه در خانواده خود به شما مشاوره می دهد.

تولد و ویروس کرونا  برای زنان باردار

اگر مبتلا به ویروس کرونا شده اید و قرار است زایمان کنید ، ماما یا پزشک با شما در مورد امن ترین وضعیت برای شما و کودک صحبت می کنند.

این خطر وجود دارد که نوزاد شما بعد از تولد به ویروس کرونا  مبتلا شود. متخصصان بهداشت از نظر علائم عفونت ، کودک شما را در حین تولد و پس از آن از نزدیک مراقبت می کنند.

همچنین افراد حرفه ای در مورد چگونگی کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا (نوزادان)  به شما مشاوره می دهند. این ممکن است شامل شستشوی دقیق دست و اقدامات احتیاطی بهداشت شخصی هنگام دست زدن به نوزاد شما و همچنین اقدامات اضافی مانند محدود کردن بازدیدکنندگان باشد.

کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا  در دوران بارداری

اگر باردار هستید ، بسیار مهم است که در مورد کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا  بسیار مراقب باشید. بهداشت شخصی می تواند به شما در برابر ویروس کرونا  محافظت کرده و از شیوع آن جلوگیری کند.

در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • دستان خود را با دقت و مرتب بشویید. حداقل 20 ثانیه از آب و صابون استفاده کنید. اگر آب و صابون ندارید می توانید از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید.
 • دستان خود را بعد از رفتن به توالت ، قبل از لمس غذا ، بیرون از ملاقات در جمع ، بعد از حضور در کنار افراد بیمار و بعد از سرفه ، عطسه یا دمیدن بینی خود بشویید.
 • هنگام سرفه یا عطسه بینی یا دهان خود را با یک دستمال بپوشانید ، یا از آرنج خود سرفه یا عطسه کنید. اگر از دستمال کاغذی استفاده کرده اید ، بعد آن را درون سطل آشغال بگذارید.
 • از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.
 • در صورت امکان ، حداقل 1.5 تا 2 متر از هرکسی که عطسه می کند یا سرفه می کند فاصله داشته باشید و از تماس نزدیک با هر فردی که ویروس کرونا دارد خودداری کنید.
 • میکروب هایی را که ممکن است با تمیز کردن سطح و اشیا به طور مکرر لمس شود روزانه با استفاده از شوینده خانگی و آب منظم ، خارج کنید. این شامل میزها ، نیمکت ها ، کلیدهای روشنایی ، دستگیره درها و دستگیره های کمد است.
 • از استعمال سیگار خودداری کنید و از دود سیگار خودداری کنید. اگر شما یا همسرتان سیگار می کشید ، اکنون زمان مناسبی برای ترک آن است.
 • از سفرهای خارج از کشور خودداری کنید.
این مقاله را از دست ندهید:  دوغ و فواید آن

ایمن سازی آنفلوآنزا و ویروس کرونا

هنگامی که واکسن آنفلوانزا در اواسط ماه اردیبهشت و تا قبل از پاییز در دسترس است ، تمام زنان باردار باید واکسینه شوند. واکسیناسیون آنفلوآنزا از شما در برابر ویروس کرونا محافظت نمی کند . اما از شما در برابر آنفلوانزا که برای زنان باردار و نوزادان آنها مضر است محافظت می کند.

اگر واکسیناسیون آنفلوانزا دارید ، این می تواند به متخصصان بهداشت کمک کند که در صورت داشتن علائم شبیه آنفولانزا ، آنفلوآنزا را کنار بگذارند. و اگر افراد کمتری به آنفولانزا مبتلا شوند ، می تواند به کاهش تقاضا در سیستم مراقبت های بهداشتی نیز کمک کند.