غذاهایی که باعث پیری زودرس می شود

پیری زودرس

غذاهایی که باعث پیری زودرس می شود

غذاهایی که باعث پیری زودرس می شود 1024 680 لبنیات صباح

پیری زودرس یکی از عوامل مختلف پیری زودرس تغذیه نامناسب است. با داشتن تغذیه مناسب و انتخاب مواد مناسب در برنامه غذایی و ممانعت از مصرف موادی که باعث پیری زودرس می‌شود می‌توانید بیشتر عمر کنید.

غذاهایی که باعث پیری زودرس می شود

غذاهای ادویه‌دار تند

غذای تند باعث تورم و حتی شکستن رگ‌های خونی می‌شود که منجر به ایجاد علائم بنفش در صورت می‌شود. ادویه‌های تند دمای بدن شما را افزایش می‌دهد، بنابراین عرق می‌کنید تا این سوزش تاحدی کم شود. وقتی عرق با باکتری‌های پوست شما مخلوط می‌شود، می‌تواند باعث شکستگی و لکه بینی شود.

مارگارین

پوست شما پهن‌ترین اندام بدن شما است و هرآنچه می‌خورید روی آن تأثیر می‌گذارد. بیشتر مارگارین ها، به‌ویژه از نوع جامد، دارای چربی‌های ترانس هستند. آنها کلسترول “بد” شما را بالا می‌برند، نوع “خوب” چربی را در بدن شما کاهش می‌دهند و التهاب را در بدن ایجاد می‌کنند. التهاب با بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است، دو بیماری که می‌تواند ظاهر پیری به شما بدهد.

سودا و نوشیدنی‌های انرژی‌زا

هرچه میزان سودا و نوشیدنی‌های انرژی‌زا بیشتر باشد، سلول‌های بافت‌های شما سریع‌تر پیر می‌شوند. آنها علاوه بر گاز، کالری و قند اضافه شده بیش از سایر نوشیدنی‌ها دارند. این قند همراه با باکتری‌های موجود در دهان شما اسیدی ایجاد می‌کند که مینای دندان شما را از بین می‌برد و باعث پوسیدگی می‌شود. سایر موارد منفی شامل افزایش وزن و خطر بیشتر سکته مغزی و زوال عقل است.

غذاهای منجمد

یک غذای منجمد می‌تواند نیمی از سدیم یک رژیم غذایی سالم روزانه را در برداشته باشد. وقتی نمک بیش از حد دارید، باعث می‌شود بیش از حد نرمال بنوشید و به کلیه‌های خود آسیب می‌رسانید. هر آب اضافی به مکان‌هایی از بدن که نمک کمتری دارند مانند صورت و دست‌ها منتقل می‌شود. این چیزی است که باعث می‌شود پف کنید.

الکل

می‌دانید که الکل بدن شما را بی آب می‌کند. این امر تأثیر زیادی روی پوست شما می‌گذارد. حتی اگر یک لیوان بزرگ آب بنوشید، تمام اعضای دیگر بدن را قبل از پوست بدن آبرسانی می‌کند. وقتی به‌اندازه کافی سیر نمی‌شوید، پوست شما خشک و خشک به نظر می‌رسد و نمی‌تواند از خود در برابر چین‌وچروک دفاع کند.

گوشت‌های فرآوری شده

پپرونی را زمین بگذارید: گوشت‌های فرآوری شده، مانند بیکن، سوسیس، ژامبون لقمه‌های خوراکی، دودی، پخت یا نمک اندود می‌شوند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند بدون اینکه زیاد بد به نظر برسند. این چیزی است که هم خوشمزه و هم خطرناک است. نگهدارنده‌های سدیم و شیمیایی باعث التهاب می‌شوند که می‌تواند بدن شما را از داخل و خارج فرسوده کند. کمی التهاب خوب است: به بهبود سلول‌های شما کمک می‌کند. مقدار زیاد می‌تواند باعث بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و دیابت شود.

غذاهای سرخ شده

تفاوت بین خمیر و دونات یک حمام طولانی خوب در روغن جوش است. این حمام باعث ایجاد رادیکال‌های آزاد یا مولکول‌های ناپایداری می‌شود که به مولکول‌های دیگر سلول آسیب می‌رسانند و پوست شما را پیر می‌کند. شما می‌توانید رادیکال‌های آزاد را در سایر غذاهای سرخ شده مانند سیب‌زمینی‌سرخ‌کرده و چوب موزارلا پیدا کنید.

خوراکی‌های هله‌هوله!

خوراکی‌های هله‌هوله مانند کلوچه و کیک سرشار از چربی هستند که باعث انسداد شریان می‌شوند. آنها کلی قند یا نمک دارند که می‌تواند باعث دیابت، فشارخون بالا و پوسیدگی دندان شود (از جمله موارد دیگر). التهاب دلیل دیگری برای ممانعت از مصرف آن‌هاست. هرچه التهاب بیشتری داشته باشید، احتمال آرتروز، افسردگی، آلزایمر و برخی سرطان‌ها بیشتر است.

گوشت‌های سوخته

سرخ کردن یا کباب کردن گوشت در دمای بالا باعث تولید محصولات نهایی پیشرفته گلیکز یا AGE می‌شود. مقادیر کم AGEs خوب است (بدن شما آنها را تولید می‌کند) ، اما مقادیر زیاد گوشت‌های زغال‌سنگ باعث التهاب می‌شود که بدن شما را “التهاب” می‌دهد و باعث بیماری‌های قلبی و دیابت می‌شود.

کافئین

کافئین ادرارآور است: مغز و نیاز شما به ادرار را تحریک می‌کند. این می‌تواند باعث کم‌آبی بدن شود. وقتی آب کافی ندارید، پوست شما سموم را نمی‌تواند از بدن دفع کند و شما را در معرض خشکی پوست، پسوریازیس و چین‌وچروک قرار می‌دهد.