طرز تهیه اوتمیل فوری با جو پرک و شیر، یک صبحانه رژیمی و سیر کننده

تهیه انواع مختلف اوتمیل با جو دو سر پرک و شیر

طرز تهیه اوتمیل فوری با جو پرک و شیر، یک صبحانه رژیمی و سیر کننده

طرز تهیه اوتمیل فوری با جو پرک و شیر، یک صبحانه رژیمی و سیر کننده 1024 680 لبنیات صباح

به دنبال یک صبحانه رژیمی و سیر کننده هستید؟ اوتمیل رژیمی با جو پرک و شیر یکی از محبوب ترین صبحانه یا میان وعده های امروزی به حساب می‌آید که جایگزینی مناسب برای یک وعده غذایی پرکالری و چاق کننده است. شما می‌توانید برای صبحانه یا حتی عصرانه خود اوتمیل را در طعم های متفاوت تهیه کرده و نوش جان کنید. در ادامه برای یادگیری طرز تهیه اوتمیل خوشمزه صبحانه مقوی و رژیمی با ما همراه باشید.

اوت میل با جو پرک برای کاهش وزن بسیار مفید بوده و به دلیل منبع غنی فیبر و مواد مغذی جز غذاهای سالم و مقوی به حساب می‌آید. منیزیم، آهن و ویتامین B1 موجود در اوتمیل باعث می‌شود علاوه بر جذب مواد مغذی برای طولانی مدت احساس سیری کنید. این  وعده برای کاهش سطح قند خون و بیماری قلبی بسیار مفید بوده و هر وعده آن چیزی حدود 200 الی 400 کالری داشته، هر چه تنوع مواد افزودنی اوتمیل را بیشتر کنید طبیعتاً میزان کالری آن بیشتر خواهد شد و در نهایت به عنوان یک وعده اصلی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در این مقاله می‌خواهیم طرز تهیه سه مدل رایج اوتمیل با جو پرک را به شما آموزش بدهیم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه اوتمیل رژیمی شکلاتی

برای درست کردن یک اوتمیل شکلاتی و خوشمزه که سیر کننده و رژیمی هم باشد باید از یک سری مواد اولیه استفاده نمایید که شامل موارد زیر است:

 • شیر کم چرب صباح یک پیمانه
 • جو دو سر پرک نصف پیمانه
 • نمک به میزان لازم
 • پودر کاکائو یک قاشق چایخوری
 • وانیل نصف قاشق چایخوری (دلخواه)
 • عسل نصف قاشق چایخوری
 • توت فرنگی (چند برش برای تزیین)
 • گردو (2 عدد برای تزیین)

طرز تهیه اوتمیل رژیمی شکلاتی با عسل و توت فرنگی (290 کالری)

از آنجایی که اوتمیل جز میان وعده ها و خوراکی های بسیار خوشمزه و مقوی است که بسیار فوری و ساده آماده خوردن می‌شود می‌خواهیم در این مقاله به شما طرز تهیه اوتمیل رژیمی شکلاتی با عسل و توت فرنگی که حدود 290 کالری دارد را آموزش بدهیم.

ترکیب جو دو سر پرک و شیر: برای درست کردن اوتمیل رژیمی با پودر شکلات و تزیینات توت فرنگی و گردو در ابتدا باید ظرفی همانند شیر گرم کن بردارید و یک پیمانه شیر را با نصف پیمانه جو دو سر پرک ترکیب نمایید، برای طعم‌دار کردن آن می‌توانید از یک سوم قاشق چایخوری نمک استفاده نمایید.

اضافه کردن کاکائو و وانیل: پس از آن که شیر و جو دو سر پرک به خوبی ترکیب شد، نوبت به اضافه کردن پودر کاکائو و وانیل میرسد. اوتمیل را به خوبی هم بزنید و تا زمان به غلظت رسیدن آن فرصت بدهید بجوشد، در انتها عسل را با اوتمیل شکلاتی تان ترکیب کنید و دو دقیقه فرصت بدهید تا طعم وانیل و عسل در آن آزاد شود.

آماده کردن اوتمیل شکلاتی با میوه: برای سرو اوتمیل کاکائوی و رژیمی تان می‌توانید از چند برش توت فرنگی و یک الی دو گردو خرد شده استفاده نمایید و پس از آن نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه اوتمیل رژیمی با شیر و بلوبری

مواد لازم برای تهیه اوتمیل رژيمی با شیر، بلوبری و عسل شامل موارد زیر است:

 • شیر صباح یک پیمانه
 • جو دو سر پرک نصف پیمانه
 • نمک به میزان لازم
 • بلوبری (20 عدد)
 • بادام هندی ( 6 الی 8 عدد)
 • پودر نارگیل یک قاشق چایخوری

طرز تهیه اوتمیل رژیمی بلوبری و پودر نارگیل (340 کالری)

اگر در یک دوره رژیم سخت به سر میبرید و از وعده های تکراری داخل رژیم تان خسته شده اید به شما طرز تهیه اوتمیل رژیمی بلوبری و پودر نارگیل با 340 کالری را آموزش خواهیم داد.

ترکیب جو دو سر پرک و شیر: برای درست کردن اوتمیل رژیمی با شیر و بلوبری در ابتدا باید ظرفی همانند شیر گرم کن بردارید و یک پیمانه شیر را با نصف پیمانه جو دو سر پرک ترکیب نمایید، برای طعم‌دار کردن آن می‌توانید از یک سوم قاشق چایخوری نمک استفاده نمایید.

طرز تهیه اوتمیل رژیمی بلوبری و گردو

اضافه کردن بلوبری به اوتمیل: در این مرحله اوتمیل متشکل از شیر و جو دو سر پرک به غلظت دلخواه که رسید نوبت به اضافه کردن بلوبری به آن است. پس از اضافه کردن این میوه خوشمزه و سالم خیلی فرصت پخت روی شعله را ندارید، کمی پس از مخلوط کردن این ترکیبات زیر شعله را خاموش کرده و به مدت 2 دقیقه برای آزاد شدن طعم بلوبری یا جو دو سر پرک و شیر فرصت بدهید.

 1. آماده کردن اوتمیل شیر و بلوبری: پس از گذشت دو دقیقه می‌توانید این اوتمیل خوشمزه و فوری را داخل ظرف مناسب با چند تکه بادام هندی و پودر نارگیل سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه اوتمیل رژیمی با شیر و آب

برای درست کردن اوتمیل رژیمی با شیر و آب در کناره پوره موز و دیگر میوه‌های مورد علاقتان در ادامه با ما همراه باشید.

 • شیر صباح یک پیمانه
 • آب نصف پیمانه
 • جو دو سر پرک نصف پیمانه
 • نمک به میزان لازم
 • پوره آووکادو نصف پیمانه
 • پوره موز نصف پیمانه
 • عسل نصف قاشق چایخوری
 • موز (دو برش برای تزیین)
 • آووکادو (دو برش برای تزیین)

طرز تهیه اوتمیل رژیمی ساده با موز و آووکادو (370 کالری)

یکی از بهترین و خوشمزه ترین مدل های اوتمیل با شیر و موز است، حال تصور کنید در این ترکیب از آووکادو نیز استفاده شود به طور قطع یک بمب انرژی خواهد شد. برای آموزش طرز تهیه اوتمیل رژیمی ساده با موز و آووکادو که حدود 370 کالری دارد با ما همراه باشید.

ترکیب جو دو سر پرک، شیر و آب: برای درست کردن اوتمیل رژیمی ساده با موز و آووکادو در ابتدا باید ظرفی همانند شیر گرم کن بردارید و یک پیمانه شیر را با نصف پیمانه آب و نصف پیمانه جو دو سر پرک ترکیب نمایید، برای طعم‌دار کردن آن می‌توانید از یک سوم قاشق چایخوری نمک استفاده نمایید.

طرز تهیه اوتمیل با پوره موز و گردو 370 کالری

ترکیب پوره موز و آووکادو و عسل: در این مرحله پس از رسیدن اوتمیل به غلظت مورد نظر باید پوره موز و آووکادو را با آن ترکیب و پس از مخلوط کردن کمی عسل به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

آماده کردن اوتمیل با تزیین میوه: در آخر به مدت 2 دقیقه در ماهی تابه را بگذارید و پس از آن در ظرف مورد نظرتان آن را با تزیین موز و آووکادو سرو نمایید.

در این مقاله به شما طرز تهیه سه مدل اوتمیل رژیمی و ساده همراه با فیلم آموزش داده شده است که در صورت تمایل می‌توانید آن را در برنامه غذایی خود جای بدهید و از طعم بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید. اوتمیل شکلاتی، اوتمیل با بلوبری و اوتمیل با شیر و موز هر سه جزء طعم‌های بسیار پرطرفدار و محبوب هستند.

اگر از میان وعده های رژیمی و جذاب استقبال می‌کنید به شما طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون فر و چیز کیک ساده را آموزش خواهیم داد تا در صورت نیاز و نبود فر نیز بتوانید چیز کیکی خوشمزه و فوری درست و نوش جان کنید.

-- بارگیری کد امنیتی --