آنفلوآنزا و سرماخوردگی و روش درمان آن

آنفلوآنزا و سرماخوردگی و راه های جلوگیری از آن

آنفلوآنزا و سرماخوردگی و روش درمان آن

آنفلوآنزا و سرماخوردگی و روش درمان آن 1024 680 لبنیات صباح

آنفلوآنزا و سرماخوردگی : با گلودرد از خواب بیدار می‌شوید. سپس سرفه، عطسه و دهانتان بوی نامطبوعی می‌دهد. بله ممکن است شما بیمار باشید. متأسفانه، هیچ درمان سریع سرماخوردگی یا آنفولانزا وجود ندارد. اما با این حرکت‌های هوشمندانه می‌توانید سریع‌تر تسکین پیدا کنید.

سخت نگیرید و استراحت کنید

هنگامی‌که بیمار هستید، بدن شما برای مقابله با آن عفونت سخت‌کار می‌کند. به انرژی بیش از حد معمول نیاز دارد. به استراحت نیاز دارد. به‌جای رفتن به محل کار یا مدرسه در منزل بمانید، و برنامه روزانه خود را در حالت انتظار نگه دارید تا زمانی که حالتان بهتر شود.

تا جایی که ممکن است بخوابید

کمبود خواب باعث ضعف سیستم ایمنی بدن می‌شود و مبارزه با میکروب‌ها را دشوار می‌کند. زود به رختخواب بروید و در طول روز چرت بزنید. آیا علائم این بیماری هنگام شب شما را بیدار نگه می‌دارد؟ سعی کنید از بالش اضافی برای بلندکردن سر استفاده کنید. این کار می‌تواند فشار سینوس را کاهش دهد و به شما کمک کند تا راحت نفس بکشید.

مایعات مصرف کنید

دریافت مایعات فراوان مخاط شما را نازک کرده و احتقان را از بین می‌برد. همچنین از سردرد و خستگی که کم‌آبی بدن ایجاد می‌کند جلوگیری می‌کند. یک لیوان یا بطری قابل‌استفاده مجدد را در دست داشته و دوباره آن را با آب پر کنید. از نوشابه‌های کافئین‌دار، قهوه و الکل که باعث خشک شدن شما می‌شود، صرف‌نظر کنید.

با آب‌نمک غرغره کنید

غرغره کردن آب‌نمک یک روش خوب برای تسکین گلودرد است. آب‌نمک تورم را تسکین می‌دهد و مخاط را شل می‌کند. یک‌چهارم تا یک‌دوم قاشق‌چای‌خوری نمک را در یک فنجان آب گرم هم بزنید تا حل شود و چند بار در روز غرغره کنید.

یک نوشیدنی گرم میل کنید

یک لیوان چای دوای درد شماست و بدن شما را تسکین می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که گرما می‌تواند علائم سرماخوردگی مانند گلودرد و خستگی را نیز کاهش دهد. سعی کنید چای گیاهی، آب‌لیمو یا آب گرم بدون کافئین بنوشید.

یک قاشق عسل میل کنید

این ماده چسبناک می‌توانند گلو شما را پوشانده و سرفه را تسکین دهند. در یک مطالعه، کودکانی که حدود نیم قاشق غذاخوری عسل هنگام خواب می‌خوردند، آرام‌تر می‌خوابیدند و کمتر از کسانی که داروهای مختلف مصرف می‌کردند سرفه می‌کردند. آن را درون یک فنجان چای بدون کافه یا آب‌لیمو هم بزنید. یک هشدار: به نوزادان زیر 1 سال عسل ندهید.

دوش آب گرم بگیرید

نفس کشیدن در بخار ممکن است باعث خارش گلو و بینی شود. اگرچه تحقیقات در مورد تأثیر این روش نتایج متفاوتی را نشان می‌دهد، اما امتحان آن هیچ ضرری ندارد. گرما همچنین می‌تواند به ماهیچه‌های دردناک شما اثر تسکین آور داشته باشد.

یک داروی بدون نسخه مصرف کنید

ممکن است با یکی از این داروها تسکین پیدا کنید. آنها را طبق دستورالعمل‌ها استفاده کرده و آنها را به کودکان زیر 6 سال بدون تأیید پزشک متخصص اطفال خود ندهید.

  • مسکن درد برای تب و درد

پزشکان معمولاً استامینوفن را توصیه می‌کنند. استامینوفن یک ماده رایج در بسیاری از داروهای OTC است، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند خطرناک باشد؛ بنابراین برچسب را بررسی کنید و از داروساز بپرسید که به چه صورت مصرف کنید

  • ضد احتقان برای گرفتگی

این دارو رگ‌های خونی در بینی شما را کوچک می‌کند تا مجاری تنفسی شما باز شود. اما فرم مایع یا قرص ممکن است احساس سرخوشی در شما ایجاد کند. استفاده بیش از حد از اسپری‌ها و قطره‌های ضد احتقان باعث گرفتگی بیشتر می‌شود، بنابراین بیش از 3 روز از آنها استفاده نکنید.

  • خلط‌ آور

این ماده می‌تواند به شل شدن مجاری مخاطی شما و در نتیجه تخلیه راحت‌تر مخاط کمک کند.

  • آنتی‌هیستامین برای خشک شدن آبریزش بینی

این دارو ماده شیمیایی موجود در بدن شما را که باعث عطسه و استشمام می‌شود مسدود می‌کند.

مصرف داروی ضد احتقان و آنتی‌هیستامین با هم ممکن است مفیدتر از مصرف هر یک از آنها به‌تنهایی باشد.

از اسپری شور یا فلاش استفاده کنید

اسپری‌های بدون نمک آب‌نمک باعث مرطوب شدن سوراخ‌های بینی شما می‌شوند، این امر باعث می‌شود بینی شما راحت‌تر شود.

سوپ مرغ بخورید

این نوع سوپ واقعاً می‌تواند حال شما را بهتر کند. تحقیقات نشان می‌دهد سوپ مرغ می‌تواند التهاب را در بدن شما کم کند. حتی ممکن است برخی از علائم شما مانند درد و گرفتگی را کاهش دهد. علاوه بر این، این وعده غذایی همچنین دارای مایعات و کالری برای تأمین انرژی بدن است.