طرز تهیه ژله بستنی ساده تک رنگ به روش ساده

درست کردن ژله تک رنگ لایه لایه

طرز تهیه ژله بستنی ساده تک رنگ به روش ساده

طرز تهیه ژله بستنی ساده تک رنگ به روش ساده 1024 680 لبنیات صباح

کدام طعم ژله را بیشتر دوست‌دارید؟ یکی از محبوب‌ترین سوالاتی که هنگام خرید ژله پرسیده می‌شود، این سوال است. ترکیب ژله با بستنی یکی از لذیذترین دسرهای دنیا را رقم خواهد زد، طرز تهیه ژله بستنی یا ژله لایه‌ای آسان بوده و در کمترین زمان ممکن دسری خوشمزه و خوش‌طعم خواهید داشت. در ادامه با ما همراه باشید و آموزش طرز تهیه ژله بستنی ساده تک رنگ به روش ساده را بخوانید.

مواد لازم برای تهیه ژله بستنی تک‌رنگ

برای تهیه ژله بستنی تک‌رنگ برای 4 نفر نیاز به مواد اولیه به مقدار زیر خواهید داشت، در صورتی که می‌خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ژله بستنی داشته باشید کافی است مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. راستی یه مقاله جذاب راجب طرز تهیه ژله بستنی لیوانی چند رنگ هم داریم، اگر دوست داشتید می‌توانید از طریق این لینک طرز تهیه‌اش رو بخوانید.

  • دو بسته ژله انگور
  • یک و نیم لیوان بستنی وانیلی
  • آب جوش به میزان کافی

طرز تهیه ژله بستنی با طعم انگور

برای تهیه ژله بستنی ساده و آراسته نیاز به آموزش یک‌سری نکات خواهید داشت که در ادامه این نکات را مرحله به مرحله خواهید خواند.

طرز تهیه ژله بستنی با طعم انگور

مرحله اول، بن‌ماری کردن ژله

در مرحله اول برای تهیه ژله بستنی باید بستنی را از یخچال خارج کنید و اجازه بدهید تا هم دمای محیط و نرم شود. در همین حین کتری را روی حرارت قرار داده تا آب جوش بیاید. پودر ژله را در کاسه‌ای ریخته و یک لیوان آب جوش به آن اضافه کرده و کاسه را روی کتری و بخار آن قرار داده. در مرحله بن‌ماری کردن دو بسته ژله باید هم‌زدن را تا جایی انجام بدهید که آب جوش و پودر ژله کاملا حل شده و شفاف شود.

مرحله دوم، اضافه کردن بستنی وانیلی

بعد از حل شدن پودر ژله در آب، نوبت به اضافه کردن بستنی وانیلی است، بستنی هم دمای محیط را به ژله اضافه کرده و آرام با قاشق کمی هم می‌زنیم تا یکدست شود و بعد در نهایت در ظرف یا قالب مورد نظر ریخته و در یخچال قرار می‌دهیم. (برای درست کردن ژله بستنی می‌توانید طرز تهیه بستنی وانیلی خانگی را در مقالات ما بخوانید و بستنی مورد نیاز برای تهیه ژله بستنی‌تان را خودتان در منزل درست کنید)

مرحله سوم، آماده‌شدن ژله بستنی

به مدت 30 الی 40 دقیقه ژله بستنی را در یخچال قرار بدهید، مدت زمان آماده شدن ژله بستنی به دمای یخچال بستگی دارد. اگر بخواهید ژله بستنی دولایه درست کنید، روش ذکر شده در بالا را با همان اندازه مواد اولیه درست کرده و روی ژله بستنی آماده می‌ریزید.

توجه داشته باشید که قبل از اضافه کردن لایه دوم، حتما سطح رویه‌ی ژله بستنی اولی را تست کرده و اگر حالت ژله‌ای به خود گرفته بود آن را ژله دوم را بر روی آن بریزید. فراموش نکنید برای درست کردن ژله دوم نیز همان مراحل ژله بستنی اولی را اجرا نمایید، هنگام اضافه کردن بستنی به ژله ظرف آن را از روی بخار کتری بردارید. برای اضافه کردن ژله دوم بر روی ژله اول، می‌توانید از ملاقه استفاده کنید. (در صورتی که ژله‌ی دوم خیلی گرم باشد، ژله اولی را آب کرده و مخلوط می‌شود)

درست کردن ژله بستنی تک رنگ هر چند لایه که باشد اصلاً کار سختی نیست اما ممکن است بنابر تعداد لایه‌های مورد نیاز زمان‌بر باشد. بنابراین اگر برای مهمانی و روزی خاص می‌خواهید این دسر خوشمزه را درست کنید، حتما تعداد لایه‌ها و زمان مورد نیاز را هم در نظر بگیرید. در آخر خوش‌حال می‌شویم بعد از درست کردن این دسر، نظرتان را برای ما بنویسید.

-- بارگیری کد امنیتی --