پنیر لاکتیکی چیست؟ همه چیز درباره پنیرلاکتیکی صباح

عکس پنیر لاکتیکی صباح میزان پروتئین

پنیر لاکتیکی چیست؟ همه چیز درباره پنیرلاکتیکی صباح

پنیر لاکتیکی چیست؟ همه چیز درباره پنیرلاکتیکی صباح 1024 640 لبنیات صباح

هر ماده غذایی در کنار خوشمزه بودن باید فوایدی هم داشته باشد. مثل پنیر لاکتیکی صباح که غنی از پروتئین، کلسیم، فسفر و علاوه بر آن به‌دلیل استفاده از باکتری‌های لاکتیکی جهت تخمیر شیرحاوی ویتامین‌های A و املاح معدنی با ارزش می‌باشد.

پنیر لاکتیکی یکی از پنیرهای سنتی ایران است. این پنیر از دسته پنیرهای تازه‌ای است که دارای بافتی نیمه‌سخت بوده و از انعقاد شیر تولید می‌شود. پنیر لاکتیکی دارای بافتی اسفنجی است که در طی فرآیند تهیه آن و فعالیت باکتری‌ها، لاکتوز به اسید لاکتیک تبدیل می‌شود. لازم به ذکر است که هرچند در تولید پنیر لاکتیکی از هیچ ماده افزودنی مصنوعی و چربی گیاه استفاده نمی‌شود ولی طعم و عطر آن مورد پسند و دلخواه اکثریت جامعه است.

پنیر لاکتیکی چیست؟

پنیر لاکتیکی از فرآوردهای تخمیری شیر محسوب می‌شود که در تهیه آن با افزودن باکتری‌های لاکتیکی و آنزیم‌های خاص پنیر به شیر پاستوریزه استاندارد موجب می‌گردد تا شیر مُنعقد شده و لخته پنیر تازه تشکیل شود. از آنجایی‌که پروتئین‌های محلول در شیر (لاکتالبمین و لاکتاگلوبولین) در حین فرآیند تولید پنیر در مخلوط آب نمک و آب پنیر بخش از ارزش غذایی آب پنیر به آن برمی‌گردد.

چقدر با پنیر لاکتیکی صباح آشنا هستید؟ درباره خواص و مضرات پنیر لاکتیکی چه می‌دانید؟ پنیرلاکتیکی برای اولین بار توسط صباح تولید شد و در تولیدش از هیچ گونه ماده افزودنی و چربی گیاهی استفاده نمی‌شود و انتخاب خوبی برای ورزشکاران و کسانی است که بتازگی رژیم غذایی را شروع کرده‌اند.

پنیر لاکتیکی علاوه بر سایر پنیرها غنی از پروتئین، کلسیم و فسفر می باشد علاوه بر آن به دلیل استفاده از باکتری های لاکتیکی جهت تخمیر شیرحاوی ویتامین های A و املاح معدنی با ارزش نیز است.

باد شدن پنیر لاکتیکی به معنی خراب شدن آن است؟

این پنیر از دسته پنیرهای تازه‌ای است که دارای بافتی نیمه‌سخت بوده و از انعقاد شیر تولید می‌شود، پنیر لاکتیکی دارای بافتی اسفنجی است. توجه به این نکته ضروری است که به دلیل اینکه این پنیر فعالیت‌های مُخَمِری زیادی انجام می‌دهد اگر شرایط زنجیره سرد رعایت نشود، امکان بادکردگی بسته‌بندی وجود دارد ولی این بادکردگی به معنای خراب یا فاسد شدن پنیر لاکتیکی نیست. نکات دیگر مهمی درباره نگهداری انواع پنیرها وجود دارد که ممکن است جالب باشد بدانید، برای این‌کار مقاله روش صحیح نگهداری از پنیر را از دست ندهید.

خواص پنیر لاکتیکی صباح

  • پنیر لاکتیکی صباح حاوی بالاترین میزان پروتئین در بین فرآورده‌های لبنی است.
  • پنیر لاکتیکی صباح حاوی نوعی پروتئین است که اثرات مثبتی روی استخوان‌ها و بافت مفاصل دارد و سهم زیادی در درمان بیماری‌های تحلیل برنده «سیستم ماهیچه‌ای» و اسکلتی دارد.
  • حاوی 12 درصد پروتئین می‌باشد، کیفیت پروتئین‌های این محصول کاملا حفظ شده است.
  • حاوی فسفر که در رشد و ترمیم بافت‌های بدن نقش دارد، همچنین حاوی ویتامین های محلول در آب B12- B1- B2 -B6 نیز می‌باشد.
  • حاوی ویتامین های محلول در چربی A – D – E.
  • حاوی کلسیم که در شکل‌گیری و استحکام استخوان‌ها و سلامت دندان‌ها موثر است.
  • استفاده از بهترین ماده اولیه (شیر تازه و مرغوب گاو).
  • به دلیل استفاده از باکتری‌های لاکتیکی حین فرایند تولید، حاوی ویتامین‌های A و املاح معدنی با ارزش می‌باشد.