راه‌های شگفت‌آور برای کاهش چین‌وچروک پوست صورت

کاهش چین و چروک پوست صورت

راه‌های شگفت‌آور برای کاهش چین‌وچروک پوست صورت

راه‌های شگفت‌آور برای کاهش چین‌وچروک پوست صورت 626 416 لبنیات صباح

راه‌های شگفت‌آور برای کاهش چین‌وچروک پوست صورت: اگر واقعاً می‌خواهید پوست خود را جوان نگاه دارید و به سلامتی پوست خود اهمیت می دهید، با موارد ضروری شروع کنید:

  • از آفتاب بپرهیزید.
  • از کرم ضدآفتاب با طیف گسترده استفاده کنید.
  • لباس محافظ آفتاب (آستین بلند و شلوار) بپوشید.
  • سیگار نکشید
  • از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

کاهش چین‌وچروک پوست صورت

به پشت بخوابید

وقتی شب‌به‌شب در موقعیت‌های خاصی می‌خوابید، منجر به “خطوط خواب” می‌شود – چین‌وچروک‌هایی که در لایه‌های بالایی پوست قرار می‌گیرند و بعد از بلند شدن از بین نمی‌روند. خوابیدن به پهلو منجر به چین‌وچروک در گونه‌ها و چانه می‌شود، درحالی‌که خوابیدن به‌صورت رو به پایین باعث چین ابرویی در صورت شما می‌شود.

ماهی قزل‌آلا بیشتر بخورید

ماهی قزل‌آلا (همراه با سایر ماهیان آب سرد) منبع بسیار خوبی از پروتئین، یکی از عناصر سازنده عالی پوست است. همچنین دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا 3 است. متخصصان می‌گویند اسیدهای چرب ضروری، پوست را تغذیه می‌کنند و آن را چاق و جوان نگه می‌دارند و این می‌تواند چین‌وچروک را به حداقل برساند.

کاهش چین‌وچروک پوست صورت

چشمانت را تیز نکن – با عینک مطالعه بخوان!

هر حالت چهره‌ای که مرتباً انجام می‌دهید (مانند تیز کردن چشم‌ها) عضلات صورت را بیش از حد کار درگیر می‌کند و باعث ایجاد شیارهایی در زیرسطح پوست می‌شود. در نهایت این شیارها چین‌وچروک می‌شوند؛ بنابراین بهتر است چشم‌ها را باز و گشاد نگه دارید: در صورت نیاز از عینک مطالعه استفاده کنید و در مورد عینک آفتابی هوشمندانه رفتار کنید. این عوامل خیلی ساده می‌توانند از پوست اطراف چشم در برابر آسیب‌های ناشی از آفتاب محافظت کنند و شما را از چین‌وچروک‌های دور چشم دور کنند.

مصرف مواد دارای اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA)

این اسیدهای طبیعی لایه بالایی سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند که به کاهش منافذ، خطوط ظریف و چین‌وچروک‌های سطح، به‌ویژه در اطراف چشم کمک می‌کند. اشکال قوی‌تر AHA ممکن است به تقویت تولید کلاژن در پوست کمک کند. این پروتئینی است که به پوست شما قدرت و استحکام می‌بخشد. استفاده از AHA باعث حساسیت بیشتر پوست شما در برابر آفتاب می‌شود، بنابراین هر روز از ضدآفتاب استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  روش صحیح نگهداری ماست

صورت خود را بیش از حد نشویید

شستشوی صورت با آب رطوبت و روغن‌های طبیعی پوست را که از چین‌وچروک محافظت می‌کند از بین می‌برد. اگر صورت خود را خیلی می‌شوید، به‌گونه‌ای چربی‌های محافظت‌کننده و رطوبت‌های محافظت‌کننده از پوست خود را از صورت خود پاک کرده‌اید. به‌جای آن از یک صابون با مرطوب‌کننده‌ها یا یک ژل یا پاک‌کننده کرم استفاده کنید.

کاهش چین‌وچروک پوست صورت

از ویتامین C استفاده کنید

برخی مطالعات نشان داده است که کرم‌های دارای ویتامین C می‌توانند میزان کلاژن سازی پوست شما را افزایش دهند. ویتامین C ، از آسیب اشعه UVA و UVB محافظت می‌کند، و به کاهش قرمزی، لکه‌های تیره و ناهموار بودن رنگ پوست کمک می‌کند. گرچه باید از یک محصول پوستی با نوع مناسب ویتامین C استفاده کنید. اسید اسکوربیک L ممکن است بهترین ماده برای رفع چین‌وچروک باشد. همچنین ممکن است یک ماده ویتامین C که به‌عنوان آسکوربیل پالمیتات ذکر شده است را با تجویز پزشک مصرف کنید.

برای تأثیر ویتامین C بر روی سلامتی پوست می توانید مقاله : فواید ویتامین C برای سلامتی پوست را مطالعه کنید.

سویا برای مراقبت از پوست

سویا ممکن است ظاهر پوست شما را بهبود بخشد و از آن محافظت کند. مطالعات نشان می‌دهد که سویا به پوست زده می‌شود و یا به‌عنوان مکمل مصرف می‌شود (نه به‌عنوان غذا) می‌تواند به محافظت در برابر آسیب‌های آفتاب کمک کند یا حتی آن را التیام بخشد. این می‌تواند به ساختار و استحکام پوست شما کمک کند و رنگ پوست را یکنواخت کند.

نوشیدن قهوه با کاکائو

یک نوشیدنی خوشمزه برای کاهش چین‌وچروک میل کنید. یک مطالعه نشان می‌دهد که کاکائو با مقادیر بالای دو آنتی‌اکسیدان (اپی کاتچین و کاتچین) از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌کند، جریان خون در سلول‌های پوست را بهبود می‌بخشد، رطوبت را در بدن حفظ می کند و باعث می‌شود پوست حالت صاف‌تری داشته باشد.