• No categories

درباره لیزر موهای زائد بیشتر بدانید

درباره لیزر موهای زائد

درباره لیزر موهای زائد بیشتر بدانید

درباره لیزر موهای زائد بیشتر بدانید 626 417 لبنیات صباح

درباره لیزر موهای زائد:  اگر برای اصلاح موهای زائد و ناخوشایند از تراشیدن مو ، موزدایی یا اپیلاسیون راضی نیستید ، لیزر موهای زائد گزینه ای است که قابل تأمل است.

لیزر موهای زائد یکی از روشهای آرایشی است که معمولاً در ایالات متحده انجام می شود و نور بسیار غلیظ را به فولیکول های مو می زند. رنگدانه موجود در فولیکول ها نور را جذب می کند. که موها را از بین می برد.

درباره لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت ، ساق ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر مناطق مفید است.

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دقت، درستی: لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف را آسیب نبینند.

سرعت: هر نبض لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند همزمان بسیاری از موها را درمان کند. لیزر می تواند ناحیه ای تقریباً به اندازه یک ربع در هر ثانیه را درمان کند. نواحی کوچک بند در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است یک ساعت طول بکشد.

نکات حیاتی برای حفظ سلامت پوست و مو

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم

از بین بردن موهای زائد با لیزر فراتر از “زاپ کردن” موهای ناخواسته است. این یک روش پزشکی است که برای انجام آن نیاز به آموزش دارد و خطرات احتمالی را به همراه دارد. قبل از انجام لیزر موهای زائد ، باید مدارک پزشک یا تکنسین انجام شده را کاملاً بررسی کنید.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید ، باید شش هفته قبل از درمان ، برداشتن موم و الکترولیز را محدود کنید. زیرا لیزر ریشه موها را که بطور موقت با اپیلاسیون یا کندن از بین می رود ، هدف قرار می دهد.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب موهای زائد را با لیزر کاهش می دهد و عوارض بعد از درمان را بیشتر می کند.

درباره لیزر موهای زائد

در زمان لیزر موهای زائد چه انتظاراتی دارید

درست قبل از عمل ، موهای شما که تحت درمان قرار می گیرند تا چند میلی متر از سطح پوست کوتاه می شوند. معمولاً داروی بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از انجام لیزر برای کمک به سوزش پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ ، ضخامت و محل موی شما و همچنین پوست شما تنظیم می شود.

 بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده ، شما و تکنسین باید از محافظ چشم مناسب استفاده کنید. همچنین محافظت از لایه های خارجی پوست با استفاده از ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه ضروری خواهد بود. این امر به نفوذ نور لیزر به پوست کمک می کند.

در مرحله بعدی ، تکنسین برای اطمینان از استفاده از بهترین تنظیمات و بررسی واکنشهای بد ، نبض نور به ناحیه درمان می دهد و منطقه را برای چند دقیقه تماشا می کند.

با اتمام مراحل ، ممکن است به شما بسته های یخ ، کرم ها یا لوسیون های ضد التهاب یا آب سرد برای تسکین هرگونه ناراحتی داده شود. شما می توانید درمان بعدی خود را چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی کنید. تا زمانی که رشد مو متوقف نشود ، درمان خواهید کرد.

درباره لیزر موهای زائد : بازیابی و خطرات

برای یک یا دو روز بعد ، ناحیه تحت درمان پوست شما آفتاب سوخته به نظر می رسد. کمپرس های خنک و مرطوب کننده ها می توانند کمک کنند. اگر صورت شما درمان شد ، می توانید روز بعد آرایش کنید مگر اینکه پوست شما تاول بزند.

طی یک ماه آینده ، موهای تحت درمان شما می ریزند. برای جلوگیری از تغییرات موقتی رنگ پوست تحت درمان ، برای ماه بعد ضد آفتاب استفاده کنید.

تاول نادر است اما بیشتر در افرادی که رنگ پوست تیره دارند بیشتر است. سایر عوارض جانبی احتمالی تورم ، قرمزی و زخم است. جای زخم دائمی یا تغییر در رنگ پوست نادر است.

درباره لیزر موهای زائد : هزینه های لیزر موهای زائد

هزینه بستگی به عواملی دارد که شامل موارد زیر می شود:

  • اندازه ناحیه تحت درمان و زمان مورد نیاز برای درمان
  • تعداد درمان های مورد نیاز