حقایق جالب درباره میوه ها و سبزیجات

حقایق جالب در خصوص میوه ها و سبزیجات

حقایق جالب درباره میوه ها و سبزیجات

حقایق جالب درباره میوه ها و سبزیجات 493 335 لبنیات صباح

حقایق جالب میوه ها و سبزیجات : در این بخش با حقایق جالبی درباره دسته بندی میوه ها و سبزیجات و خواص آن ها بیشتر آشنا می شویم. شاید تا کنون با این حقایق رو به رو نشده باشید:

بیشتر بدانیم

حقایق جالب میوه ها و سبزیجات

فلفل دلمه ای میوه است

غافلگیر شدید؟ دانشمندان میوه را بخشی از گیاه می دانند که از گل رشد می کند و دارای دانه است. بنابراین این بدان معنی است که فلفل دلمه ای – همراه با کدو ، خیار و کدو تنبل – میوه ها هستند. این شما هستید که می توانید هر یک از آن موارد را در سالاد میوه بعدی خود قرار دهید یا نه.

موز نوعی توت است

توت واقعی میوه ای است که از یک گل و یک تخمدان منفرد رشد می کند. تخمدان قسمت ماده یک گل است. این بدان معناست که انگور، کیوی و حتی موز توت هستند. دفعه بعد که پوست موز را پوست گرفتید به آن فکر کنید.

آووکادو نوعی میوه است

آووکادو دانه دارد، بنابراین نوعی میوه می شود. آووکادوها چربی زیادی دارند، اما این نوع چربی ها، نوع خوبی است که کلسترول را کاهش می دهد. این میوه خامه ای همچنین به بدن شما کمک می کند مواد مغذی موجود در محصولات دیگر مانند گوجه فرنگی را نیز جذب کند. بنابراین مقداری گوجه فرنگی خرد شده را در کنار آووکادو سرو کنید.

سیب زمینی غنی از پتاسیم

برای کمک به تقویت عضلات و کنترل فشار خون به پتاسیم نیاز داریم. موز سرشار از آن است، اما بهترین منبع نیست. چرا به جای آن سیب زمینی را امتحان نمی کنید؟ سیب زمینی پتاسیم بیشتری دارد. آنها هیچ چربی ندارند و همچنین منبع خوبی از ویتامین ها و آهن هستند.

گوجه فرنگی نوعی میوه و نوعی از سبزیجات است

گوجه فرنگی نوعی میوه است. اما طبق قانون، آنها جزو سبزیجات دسته بندی می شوند. در دهه 1800، بندر نیویورک از سبزیجات مالیات می گرفت، اما نه از میوه ها. واردکننده ای که می خواست هزینه ها را کاهش دهد به دادگاه گفت که گوجه فرنگی آنها میوه است. این پرونده تا دیوان عالی کشور ادامه یافت، بر اساس حم قاضی، محصولاتی که اغلب با گوشت یا ماهی سرو می شوند سبزی هستند. بنابراین، مرد مجبور به پرداخت مالیات گوجه فرنگی شد و از آن روز به بعد گوجه فرنگی جزو سبزیجات دسته بندی می شود.

حقایق جالب در خصوص میوه ها و سبزیجات

حقایق جالب در خصوص میوه ها و سبزیجات

انجیر و شیر غنی از کلسیم

سعی می کنید کلسیم بیشتری دریافت کنید؟ به جای ریختن یک لیوان شیر دیگر، می توانید از یک کاسه انجیر استفاده کنید. انجیر سرشار از کلسیم است. یک فنجان انواع خشک شده به همان اندازه شیر کلسیم دارد. و انجیر برخلاف نوشیدنی خنک منبع عالی فیبر است. اما زیاده روی نکنید آنها به مقدار زیادی شکر و کالری دارند.

همچنین بخوانید :  فواید مصرف قارچ برای سلامتی

توت سیاه واقعا توت نیست

نگذارید نام توت سیاه شما را گول بزند. در دنیای گیاهان، توت سیاه، تمشک و حتی توت فرنگی اصلا توت نیستند، بلکه انبوهی از میوه های ریزی هستند که با هم رشد می کنند. اگرچه حتی با نام های دیگر، طعم آنها هنوز شیرین است.

کیوی و پرتقال غنی از ویتامین C

شاید نمی دانید که کیوی ها ویتامین C دو برابر پرتقال دارند و جایگزین دیگری برای پتاسیم و نمک کم برای موز هستند. آنها همچنین حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی سالم برای قلب هستند.