پنیر لبنه صباح و خواص آن

پنیر لبنه صباح

پنیر لبنه صباح و خواص آن

پنیر لبنه صباح و خواص آن 1300 823 لبنیات صباح

پنیر لبنه صباح نوعی پنیر سبک بدلیل چربی کمتر نسبت به سایر پنیرهای خامه ای , نشاط آور , چند منظوره و لذیذ است که دارای بافتی نرم و عطر و طعمی خامه ای مانند دارد همچنین حس سبکی پس از مصرف این محصول صباح از ویژگی های اصلی آن می باشد.

این نوع پنیر در غذاهای اصیل لبنانی ها استفاده می‌شود و با نام لَبنه، لِبنه یا حتی زبدی شناخته می‌شود. هر وعده پنیر لبنه صباح حاوی مقدار خوبی از پروتئین و چربی و همچنین مواد مغذی، مانند کلسیم و ویتامین A و سدیم است.

همچنین، پنیر لبنه مقدار کمی از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر شامل فسفر، پتاسیم و منیزیم را ارائه می کند. محتوای پروتئین زیاد ممکن است برخی فواید سلامت را ارائه کند.
پروتئین برای بسیاری جنبه های سلامت، از عملکرد سیستم ایمنی تا ترمیم بافت و غیره ضروری است.

دنبال کردن یک رژیم غذایی با پنیر لبنه صباح سرشار از پروتئین است که می تواند احساس سیری را تقویت کرده و با بهبود سوخت و ساز به کالری سوزی بیشتر در طول روز کمک کند.

خاستگاه سپپنیر لبنه

خاستگاه پنیر لبنه، کشور ترکیه است. این فراورده از مدت‌ها قبل در این کشور به شکل سنتی تولید می‌شد اما در حال حاضر به صورت صنعتی و با فرمولی مشخص وارد بازار شده‌است.

خواص پنیر لبنه

پنیر لبنه در غذاهای مختلف منطقه خاورمیانه استفاده می شود. این پنیر از لاکتوز کم، اما محتوای غنی از باکتری های مفید، پروتئین و کلسیم سود می برد که همگی برای سلامت انسان ضروری هستند.

پنیر لبنه صباح منبعی غنی از درشت و ریزمغذی ها است

هر وعده پنیر لبنه صباح حاوی مقدار خوبی از پروتئین و چربی و همچنین مواد مغذی، مانند کلسیم و ویتامین A است. همچنین، محتوای سدیم این پنیر نسبتا زیاد است که 530 میلی گرم در هر 28 گرم یا 23 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه برای این ماده را شامل می شود.

این مقاله را از دست ندهید:  روش صحیح نگهداری شیر

همچنین، پنیر لبنه مقدار کمی از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر شامل فسفر، پتاسیم و منیزیم را ارائه می کند. محتوای پروتئین زیاد ممکن است برخی فواید سلامت را ارائه کند.

همانند انواع دیگر پنیر، لبنه مقدار خوبی پروتئین (5 گرم در هر 28 گرم ) با میزان کالری کم را ارائه می کند.

پروتئین برای بسیاری جنبه های سلامت، از عملکرد سیستم ایمنی تا ترمیم بافت و غیره ضروری است. مطالعات نشان داده اند که دریافت پروتئین بیشتر از محصولات لبنی می تواند توده بدنی بدون چربی را طی کاهش وزن حفظ کند، از سلامت متابولیک پشتیبانی کند، کنترل قند خون را بهبود ببخشد و تراکم استخوانی را حفظ کند.

همچنین، برخی پژوهش ها نشان داده اند که افزودن محصولات لبنی با محتوای پروتئین زیاد به رژیم غذایی روزانه می تواند برای مدیریت وزن مفید باشد.

پنیر لبنه منبع خوبی برای پروبیوتیک ها است که از باکتری های مفید و پشتیبان سلامت روده هستند. پروبیوتیک ها فواید سلامت مختلفی را ارائه می کنند. نتایج یک بررسی نشان داد که پروبیوتیک ها می توانند به درمان و پیشگیری از بسیاری بیماری های گوارشی، از جمله اسهال، سندرم روده تحریک پذیر و عفونت کلستریدیوم دیفیسل کمک کنند.

پروبیوتیک ها ممکن است سیستم ایمنی را نیز تقویت کرده و مدت زمان ابتلا به برخی انواع بیماری و عفونت را کاهش دهند.

برخی مطالعات نشان داده اند که پروبیوتیک ها ممکن است کاهش وزن را افزایش داده، سلامت روانی را بهبود بخشیده، سطوح کلسترول را کاهش داده و حتی به درمان بیماری های پوستی، مانند درماتیت و آکنه کمک کنند.

پنیر لبنه صباح

پنیر لبنه صباح

پنیر لبنه مفید برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز

لاکتوز نوعی قند است که در محصولات لبنی، از جمله شیر، ماست، بستنی و پنیر یافت می شود. افرادی که فاقد آنزیم لاکتاز هستند، توانایی گوارش لاکتوز را ندارند که به شکل گیری علائمی مانند گرفتگی ها، نفخ، و گاز در صورت مصرف غذایی سرشار از این ماده منجر می شود.

این مقاله را از دست ندهید:  آنفلوآنزا و سرماخوردگی و روش درمان آن

ذکر این نکته جالب است که حدود 75 درصد جمعیت جهان به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستند.

پنیر لبنه به واسطه فرایند آب گیری و تخمیر که وی و لاکتوز را از محصول نهایی حذف می کند، نسبت به پنیرهای دیگر از محتوای لاکتوز کمتری برخوردار است.

از این رو، لبنه به عنوان محصولی بی خطر و سالم برای افرادی که توانایی تحمل لاکتوز را ندارند، در نظر گرفته می شود.

پنیر لبنه صباح محصولی چند منظوره و آسان برای افزودن به رژیم غذایی است

علاوه بر مواد مغذی موجود در پنیر لبنه، این محصول را می توان به روش های مختلف نیز استفاده نمود و به راحتی به رژیم غذایی خود اضافه کرد.

شما می توانید آن را به همراه سبزیجات یا پیتای گرم مصرف کنید یا روی نان مورد علاقه خود بمالید. افزون بر این، گاهی اوقات پنیر لبنه در دسرها استفاده می شود یا با مواد غذایی دیگر مانند عسل، گردو، و میوه های تازه برای یک صبحانه سرشار از پروتئین ترکیب می شود.

همچنین، شما می توانید پنیر لبنه را به همراه کراکر یا نان تست به عنوان یک پیش غذا یا میان وعده استفاده کنید.

شرایط نگهداری پنیر لبنه

مانند سایر لبنیات و پنیرها باید در یخچال در دمای زیر 5 تا 7 درجه نگهداری شود تا فاسد نشود و ماندگاری آن کاهش پیدا نكند.