نحوه انتخاب فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان

فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان

نحوه انتخاب فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان

نحوه انتخاب فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان 1200 798 لبنیات صباح

فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان : امروزه گذراندن وقت باکیفیت به دلیل تمام فناوری‌های جلب‌توجه ما و مشغله‌های کاری موجود با فرزندان دشوار است. بااین‌حال، به‌عنوان والدین، ​​برای ما ضروری است که اوقات خاصی را با فرزندان خود اختصاص دهیم و با آنها پیوند برقرار کنیم. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید با فرزندان خود وقت بگذرانید تماشای فیلم با آنها است.

در اینجا راهنمای والدین در انتخاب فیلم‌های مناسب برای تماشای با بچه‌های خود آورده شده است.

فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان

بررسی‌ها و نظرات فیلم را بخوانید

آنچه بچه‌های شما می‌خواهند تماشا کنند و آنچه برای آنها مناسب است می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، ممکن است پسرتان بخواهد یک فیلم ابرقهرمانی را با شما تماشا کند، اما آیا می‌دانید امتیاز فیلم برای آن فیلم چقدر است؟

تعدادی از سایت‌ها هستند که برای نمایش‌ها و فیلم‌های بچه‌ها بررسی و رتبه‌بندی فیلم ارائه می‌دهند. اگر نمی‌توانید هیچ نقدی در فیلم با رتبه‌بندی پیدا کنید، سعی کنید از اطرافیان سؤال کنید. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که والدین دیگر نیز از این نوع مشکلات برخوردار هستند. پرسیدن از والدین دیگر نیز ممکن است در یافتن فیلم مناسب به شما کمک کند.

فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان

فیلم را قبلا تماشا کنید

این یک استراتژی زمان‌بر است اما اگر درست انجام شود می‌تواند بسیار سودمند باشد. می‌توانید نمایش یا فیلم را از قبل تماشا کنید و قضاوت خود را انجام دهید. در بعضی موارد، شما حتی نیازی به اتمام فیلم ندارید. همین‌که دیدید چیزی است که نمی‌خواهید فرزندتان ببیند، می‌توانید بلافاصله آن را از لیست خود خارج کنید. در اینجا برخی از مواردی که هنگام پیش تماشای فیلم باید مراقب آنها باشید آورده شده است:

  • خشونت شدید
  • صحنه‌های ناراحت‌کننده
  • صحنه‌هایی که ممکن است هرگونه آسیب روحی موجود را به همراه داشته باشد
  • نظرات و ارجاعات جنسی
  • استفاده از مواد یا هرگونه ارجاع به آن
همچنین بخوانید :  چگونه محیطی مناسب برای کودکان آماده کنیم؟

این فقط یک چک‌لیست و یک قانون کلی است. برخی از فیلم‌ها ممکن است برای تماشای کودک شما مناسب باشد، اما ممکن است صحنه‌هایی وجود داشته باشد که ممکن است به اجازه شما احتیاج داشته باشد. می‌توانید با این صحنه‌ها به‌عنوان لحظات قابل آموزش رفتار کنید. زمینه چرایی وجود صحنه نامناسب در فیلم را برای کودک خود فراهم کنید و به سؤالات بعدی آنها پاسخ دهید.

فیلم و ویدئوی مناسب برای کودکان

پیش‌نمایش را تماشا کنید

البته فیلم‌های تازه‌اکران‌شده را نمی‌توان از قبل تماشا کرد. اگر فرزند شما می‌خواهد به جدیدترین فیلم‌ها تلنگر بزند، راهی برای شما نیست که بفهمید روال فیلم چگونه پیش خواهد رفت. در مواردی ازاین‌دست، بهترین گزینه شما تماشای پیش‌نمایش فیلم از فیلم است. درحالی‌که پیش‌نمایش تمام صحنه‌ها را به شما نشان نمی‌دهد، اما می‌تواند ایده‌ای را درباره موضوع فیلم و اینکه آیا موضوعی است که کودک شما آماده تماشای آن است به شما ارائه دهد.

به حس ششم خود اعتماد کنید

این یکی از مهم‌ترین نکاتی است که شما می‌توانید به‌عنوان یک والد در نظر بگیرید. در انتخاب فیلم به حس ششم خود اعتماد کنید. اگر یک فعالیت خودجوش است که خانواده شما در یک شب خاص تصمیم گرفتند، درباره آن عصبی نشوید. برای انتخاب صحیح به خود اعتماد کنید. وقتی بدانید شخصیت کودک شما چیست، در انتخاب فیلم مناسب زمان راحت‌تری خواهید داشت.

از سال‌های شکل‌گیری فرزندتان استفاده کنید. او را در معرض فیلم‌هایی قرار دهید که برای مخاطبانش ارزش قائل هستند. مراقب لحظات قابل آموزش باشید و آنها را غنیمت بشمارید. در آخر، حتماً حضور داشته باشید و از فیلم لذت ببرید زیرا این لحظاتی است که نمی‌توانید پس بگیرید.