زمستان و فصل سرماخوردگی و آنفولانزا و شباهت آنها به کرونا

زمستان و فصل سرماخوردگی و آنفولانزا و شباهت آنها به کرونا

زمستان و فصل سرماخوردگی و آنفولانزا و شباهت آنها به کرونا

زمستان و فصل سرماخوردگی و آنفولانزا و شباهت آنها به کرونا 626 343 لبنیات صباح

زمستان و فصل سرماخوردگی و آنفولانزا و شباهت آنها به کرونا

زمستان و فصل سرماخوردگی : کارشناسان اعتقاد دارند که پروتکل‌های ایمنی استفاده شده برای کاهش خطر در طی بیماری همه‌گیر COVID-19 یا کرونا می‌تواند به شما در محافظت از سرماخوردگی و آنفولانزا در پاییز و زمستان کمک کند.

آنها توضیح می‌دهند که سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا همه از طریق انتقال قطرات منتشر می‌شوند. به همین دلیل پوشیدن ماسک و فاصله فیزیکی در برابر این بیماری‌ها مؤثر است.

کلیه این اطلاعات و نتیجه‌گیری‌ها و آمارها بر اساس داده‌های موجود در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد برای اطلاع از جدیدترین اطلاعات در مورد شیوع کرونا، می‌توانید از مجله صباح را در قسمت بیشتر بدانید و زندگی سالم دنبال کنید.

زمستان و فصل سرماخوردگی

اقدامات بهداشتی در فصل سرماخوردگی و زمستان

درحالی‌که مقامات بهداشتی برای فصل سرماخوردگی و آنفولانزا که هم‌زمان با کرونا است، آماده می‌شوند، کارشناسان مردم را به ادامه بهداشت دست، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک تشویق می‌کنند تا نه‌تنها از کرونا بلکه از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کند.

شباهت آنفولانزا و کرونا

بر اساس نظرات پزشکان، سرماخوردگی و آنفولانزا، کرونا همه آنها ویروس‌های تنفسی هستند. تفاوت‌های ظریف بین آنها وجود دارد، اما اساساً همه آنها به یک روش منتقل می‌شوند.

زمستان و فصل سرماخوردگی : روش‌های انتقال بیماری‌های تنفسی

انتقال بیماری‌های تنفسی به دودسته تقسیم می‌شود: انتقال قطرات و انتقال از طریق هوا.

بر اساس اطلاعات ویروس کرونا مدت زیادی در هوا معلق نمی‌مانند زیرا نیروی جاذبه زمین به دلیل سنگینی این ویروس، آن را سریع‌تر جذب کرده و به زمین می‌افتند، و به همین دلیل است که پزشکان رعایت همه توصیه‌های مربوط به فاصله اجتماعی 2 متر یا دورتر از مردم را انتظار دارند

فاصله اجتماعی در دوران سرماخوردگی و کرونا

فاصله اجتماعی در دوران سرماخوردگی و کرونا

مکانیسم شیوع بیماری تنفسی

طبق تعاریف شیوع بیماری تنفسی از طریق انتقال هوا به ویروس‌ها و سایر عفونت‌هایی اطلاق می‌شود که در ذرات کوچک‌تر در هوا معلق هستند. این ذرات کوچک‌تر و سبک‌تر هستند، بنابراین می‌توانند در هوا شناور بمانند و توسط جریان‌های هوا برای چند دقیقه تا چند ساعت حمل شوند؛ بنابراین وقتی نوبت به قطرات تنفسی می‌رسد، اندازه مهم است؛ لذا قطرات تنفسی طبیعی که چیزهایی مانند سرماخوردگی، SARS-COV-2 یا آنفلوانزا را حمل می‌کنند بزرگ هستند و معمولاً با تماس مستقیم یا از طریق یک سطح آلوده که در آن فرود آمده است، باعث عفونت می‌شوند.

همچنین بخوانید :  رژیم غذایی و پنج روش سالم استفاده از پنیر جهت افزایش سلامت

اعتقاد بر این است که سرماخوردگی و آنفلوانزا از طریق قطرات بزرگ‌تر منتقل می‌شوند و اگرچه هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری کرونا وجود دارد، اما اعتقاد بر این است که به همان روش منتشر می شود.

زمستان و فصل سرماخوردگی

چرا ماسک زدن مهم است

به گفته کارشناسان، پوشیدن ماسک به دلیل اهمیت جلوگیری از انتقال قطرات از طریق تنفس است.

ماسک‌ها به‌عنوان سدی عمل می‌کنند که قطره‌های بزرگ‌تر را پس از بازدم به دیگران منتقل نمی‌کند و خطر انتشار را به حداقل می‌رساند.

در مورد جراحان فکر کنید. دلیل استفاده از ماسک صورت این است که میکروب‌های دهان و بینی آنها به زخم جراحی نریزد؛ بنابراین اگر همه ماسک بزنند از خود محافظت می‌کنند، اما حتی بیشتر از دیگران در اطراف خود محافظت می‌کنند و اگر همه ما این کار را انجام دهیم، گرچه توانایی انتقال این ویروس به صفر نمی‌رسد، اما انتقال آن به شدت کاهش می‌یابد.

ویروس کرونا و اهمیت استفاده از ماسک برای کودکان

نتیجه‌گیری

متخصصان امیدوارند که از ماسک استفاده کنند و سایر اقدامات پیشگیری از کرونا نیز به کاهش تعداد موارد آنفلوانزا در زمستان امسال کمک می‌کند.

مواردی که ذکر شد بین آنفلوانزا و کرونا نیز مشترک است. استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی دو نکته مهم برای جلوگیری از آنفلوانزا است و اگر مردم این روش را برای کرونا دنبال کنند، ممکن است در امسال کمی نفس راحت بکشیم و کمتر شاهد آنفولانزا باشیم.