نکاتی برای خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان

عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان

نکاتی برای خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان

نکاتی برای خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان 2560 1600 لبنیات صباح

نکاتی برای خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان : در حال نزدیک شدن به فصل سرما هستیم و باید علاوه بر آماده کردن لباس‌های گرم، در فکر انتخاب و خرید ادکلن یا عطر مناسب پاییز و زمستان هم باشیم.

همانطور که لباس‌های نازک‌تر و خنک‌تر را در فصل‌های گرم و لباس‌های ضخیم‌تر و گرم‌تر را در فصول سرد سال می‌پوشیم.  قانون کلی درباره‌ی انتخاب عطر و ادکلن پاییزی و زمستانی هم همینطور است؛ عطرهای سبک و خنک باید در بهار و تابستان استفاده شوند و عطر و ادکلن‌های گرم بیشتر مناسب ماه‌های سرد سال هستند.

در این مطلب ۴ نکته اساسی برای انتخاب عطر مردانه یا زنانه‌ی مناسب برای پاییز و زمستان به شما راهنمایی می‌دهیم که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید استایل پاییزی و زمستانی خود را با رایحه‌ای دلچسب برای هوای سرد کامل کنید.

خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان

۱. عطر مناسب پاییز و زمستان باید نت پایانی آن گرم و قوی باشد

اولین و شاید مهم‌ترین نکته در انتخاب عطر مناسب برای پاییز و زمستان توجه به رایحه‌ی پایه یا نت پایانی آن است. رایحه‌ی پایه در یک عطر یا ادکلن پاییزی و زمستانی باید گرم و قوی باشد؛ رایحه‌هایی مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و مشک. برای روشن‌تر شدن این نکته در ادامه اندکی درباره‌ی نت‌های یک عطر توضیح می‌دهیم.

هر عطر سه رایحه یا نت اولیه، میانی و پایه (پایانی) دارد. این سه نت در ترکیب با هم آکورد یک عطر را می‌سازند.

نت اولیه رایحه‌ای بسیار سبک و تازه است که بلافاصله پس از استفاده از عطر به مشام می‌رسد. این رایحه به سرعت هم از بین می‌رود. برای مثال هرگونه عطر و بوی مرکبات جزو رایحه‌ی اولیه عطر به حساب می‌آید.

نت میانی یا همان قلب عطر، بویی است که پس از از بین رفتن رایحه‌ی اولیه به مشام می‌رسد. بوهایی مانند عطر گل‌های رزماری یا بنفشه در دسته‌ی نت‌های میانی قرار می‌گیرند.

همچنین بخوانید :  فواید وعده‌های غذایی خانوادگی و شش راه برای لذت بخشیدن به آن

رایحه‌ی پایه یا نت انتهایی، قوی‌ترین رایحه‌ی یک عطر است که برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

۲. عطر و ادکلن شیرین برای فصل سرد مناسب‌تر است

در ماه‌های سرد سال هیچ چیز نمی‌تواند جای یک عطر شیرین و گرم را بگیرد. عطرهایی با رایحه‌ی دسر، وانیل، شکلات و کارامل برای پاییز و زمستان کاملا مناسب هستند.

ممکن است در فصل گرم عطرهای شیرین به نظر بیش از حد قوی و تند به نظر برسند اما در هوای سرد بهترین انتخابند. برندهای دیور و پرادا کندی انتخاب‌های خوبی برای عطر و ادکلن شیرین در اختیار شما قرار می‌دهند.

خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان

۳. در فصل سرد از عطر تند استقبال کنید

عطرهای تند با رایحه‌های شرقی انتخاب مناسبی برای استفاده در ماه‌های سرد سال هستند. این عطرهای تند معمولا رایحه‌ای از دارچین، زنجبیل، زیره و جوزهندی دارند.

عطر و ادکلن‌های تند معمولا گرم، عجیب و پیچیده‌اند. بهترین عطرهای تند مردانه و زنانه را می‌توانید در برند شانل پیدا کنید.

خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز زمستان

۴. پاییز و زمستان را همراه رایحه چوب باشید

انواع رایحه‌ی چوب مانند چوب صندل، چدار، نعناع و بلوط هم از رایحه‌های شرقی مناسب برای پاییز و زمستان به شمار می‌روند. رایحه‌های چوب معمولا خشک و زمینی و نزدیک به عطر مشک هستند و در فصل سرد برای عطر زنانه و مردانه انتخاب خوبی به شمار می‌روند.

برای مشاهده تمامی مطالب در دسته سبک زندگی کلیک کنید